Po stopách politických vězňů
Přidat do plánovače výletůV Lešeticích začíná 6 km okruh naučné stezky, který spojuje místa v okolí Památníku Vojna. Informační panel v Lešeticích je přímo u cesty, kterou vybudovali vězni tábora Vojna v letech 1949–51. Dále cesta stoupá po silnici přes železniční trať, na kraji lesa se nachází tzv. „návštěvna“, která stojí na místě ještě dostatečně vzdáleném od tehdejšího lágru, aby příbuzní neviděli podmínky, ve kterých vězni přežívali a pracovali. Po 400 metrech již vidíte ostnaté dráty a hlídací věže Památníku Vojna. Další zastavení naučné stezky je umístěno přímo před vstupem.
Poté stezka pokračuje podél ostnatých drátů až k lesní křižovatce, kde odbočíte doprava. Po lesní pěšině se dostanete k dalšímu zajímavému zastavení u Žežic, kde se dozvíte o nesnesitelných podmínkách panujících v táboře v zimě. Dále pokračujete příjemnou cestou, která nabízí panoramatický výhled do okolí i z vrcholu Vojna, podle kterého byl tábor pojmenován. Polní cestou vedoucí z kopce dorazíte zpět do Lešetic.
Délka trasy: 6 km
Po stopách politických vězňů - informace
Kategorie: Turistické cíle / Naučné stezky
Třetí ročník jarní pouti za perlami Berounska, Brd a Podbrdska zahájí turistickou sezonu
Turistické destinace Berounsko, Brdy a Podbrdsko a spolek Ultreia společně připravili třetí ročník jarní pěší pouti za architektonickými a přírodními perlami, která se uskuteční v sobotu 26. dubna a zahájí letošní turistickou sezonu.
Přečíst článek >Další články v blogu:
- České řeky z výšky - Nový cyklus odkrývá netradiční pohled na krajinu českých řek
- Zaniklé vesnice Brd: 5 obcí, které pohltila historie
- Řevnicko: Severní brána do Brd
- Hostomicko: Kraj opředený pověstmi o Fabiánovi, Šemíkovi a hadí královně
- Novoknínsko: Vyrazte do míst, kde znějí ozvěny legend o zlatě, trampech a dravé Vltavě